Mit ábrázol ez a logó?
2024.04.02.Kérdezheti a kedves látogató. Van, aki fának nézi, van, aki arcot lát benne. Aki pedig kicsit jártas a rovásírás gyakorlásában, az megörül neki, hisz rögtön látja, mi rejlik igazán benne.
Bár hazánkban egyelőre viszonylag kevesen foglalkoznak rovás írással-olvasással, de szerencsére újra fellendülőben van a népszerűsége. Nem hagyhatjuk elveszni ezt az óriási kincset és nem titkolt vágyam reklámot is csinálni neki.
Én magam szeretem a multifunkciós tárgyakat, trükkös bútorokat, élőlényeket és csodálom azon személyeket, akik egyszerre több tevékenységre is képesek a minőség megtartása mellett. Ilyenek pl a szoknyanadrág, a svájci bicska, asztal titkos rekesszel. A komondor kutya fajtát is multifunkciósnak tartom, hisz nagyszerű társak, családtagok, mégis kiváló ház- és jószágőrzők és lehetnek egyben tenyészállatok is.
Visszatérve a logóra tehát, ez a logó is multifunkciós, hisz -szándékaim szerint- egy arcot is ábrázol és a rovás írás betűi alkotják, méghozzá a nevem olvasható benne (bármelyik irányból olvasva) a következő karakterekből:
Az első verzió még így nézett ki:
Ez így túl mogorva – gondoltam – ezért a görbületek lágyító tulajdonságát bevetve és a művészi szabadság adta hatalommal élve a szemeket és a szájat mosolygósra varázsoltam.
Így alakult ki a végleges forma, amit már csak színezni kellett.
A rovásírás legmagasabb foka az összerovás, vagy más néven ligatúra, amely a karakterek összevonásából kialakított, azonos tartalmú, rövidebb rovásjel, amelyekkel szóképek is létrehozhatók. Ezek látványra is visszaadják a szó jelentését. Csodálatos szóképeket alkot például Dittler Ferenc. Pl. így néz ki a sólyom szó az ő alkotásában:
Ez a szókép részlet Szondi Miklós Róni tanulok c. könyvéből. Én ebből tanultam a rovásírást, nagyon jó könyv, jó szívvel ajánlom mindenkinek.